Заменик-министерот Сајкоски на работен состанок со 27 градоначалници

Заменик-министерот за локална самоуправа Ѓоргија Сајкоски викендов одржа работен состанок со градоначалници и претставници на 27 општини кои имаат намалување

Read more

Заменикот министер Сајкоски во посета на општина Берово

Заменикот министер за локална самоуправа, Ѓоргија Сајкоски, денес ќе ја посети општина Берово. На средбата со градоначалникот Драги Наџински ќе

Read more

Заменик министерот Ѓорѓија Сајкоски во посета на Демир Капија

Заменик министерот за локална самоуправа, Ѓоргија Сајкоски, вчера ја посети општина Демир Капија. Во рамки на посетата тој се сретнa

Read more

ФОТOГАЛЕРИЈА: Свечено отворен шестиот по ред Меѓународен фестивал „Д-р.Владимир Полежиноски“

  Во големата сала на Центарот за Култура „Кочо Рацин“, вчеравечер беше свечено отворен шестиот меѓународен фолклорен фестивал „Д-р. Владимир

Read more

Ѓорѓија Сајкоски ја презеде функцијата заменик министер за локална самоуправа

Новиот заменик министер за локална самоуправа, Ѓоргија Сајкоски, денеска во министерството се сретна со својот претходник, досегашниот заменик министер, Сашо

Read more

Американскиот амбасадор Пол Волерс во посета на Кичево

Американскиот амбасадор во Република Македонија, Пол Волерс, вчера  престојуваше во Кичево, при што имаше издвоени средби со градоначалникот на Кичево,

Read more

ФОТО: Свечено отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево

Во Кичево вечерва е отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Воедно се одржа и конвенција на која се претстави заедничкиот

Read more

Иванов во Кичево:Србија и Грција сакаа да ја поделат Македонија

Претседателот Иванов пред студентите на Правниот факултет одржа предавање на тема Владеење на правото. По исцрпното предавање на претседателот, следуваа

Read more

ФОТО: Претседателот Ѓорге Иванов во посета на Кичево

Претседателот на Република Македонија, Др. Ѓорге Иванов денес беше во посета на Кичево. Иванов беше пречекан од градоначалникот Благоја Деспотоски,

Read more

Кичевскиот совет ја одржува 41.седница

Советниците од советот на Општина Кичево денес  ја одржуваат четириесет и првата седница. Точките на кои ќе се расправа се:

Read more
Exit mobile version