Трагедија во Кичево: Загина петгодишно детенце

Денес Кичево го потресе трагедија. Попладнево околу 16.30 часот на улицата Маршал Тито возило марка Голф удрило во петгодишниот Мухамед А. Со возилото управувал 48 годишниот Г.Д.

Детето веднаш било префрлено во болницата во Кичево каде лекарите констатирале смрт.

Информацијата ја потврди и полицијата.