Несреќа во Кичево – воз прегази маж

Маж, чиј идентитет се уште не е познат попладнево околу 13:30 часот бил прегазен од воз. Возот кој сообраќал на релација Кичево-Скопје, го прегазил човекот кај местото викано Инфос.

Во тек е полициски увид, а железничкиот сообраќај е во прекин.

Exit mobile version