Времето денес, 1 декември 2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни.  Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 10 до 17 степени.