Денес сончев и пријатен ден

Времето во земјата ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од шест до 12 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер и температура до 10 степени.