Времето денес: Претежно облачно со слаби врнежи

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени слаби врнежи од дожд во утринските часови, а во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува и врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 13 до 18 степени.

Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремен локален дожд и со појава на магла по котлините и речните долини. Температурата на воздухот нема да има значително промени.

Exit mobile version