Облачно без врнежи

Времето денес во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени.

Од утре попладне земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран од Медитеранот кој ќе продолжи и во текот на продолжениот празничен викенд. Температурите за време на викендот благо ќе опаднат.