Времето денес, петок, 5 декември 2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне и во ноќните часови на места ќе бидат пообилни, локало над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

Exit mobile version