Времето денес, недела, 7 декември 2014

Времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд, со почести врнежи во северозападните и југоисточните делови од земјата. Ќе дува слаб северoисточен ветер.

Во утринските часови во дел од котлините ќе има услови за слаба магла.

Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.

 

Exit mobile version