Времето денес, сабота, 8 ноември

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во вечерните и ноќните часови, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.

Во недела ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а по котлините претпладне ќе има слаба магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од 12 до 18 степени.