Од денес поладно време

.

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Од сабота утринските температури наместа ќе се спуштаат и под нулата.