Временска прогноза

 

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат најпрвo во западните и јужните делови, а во вечерните часови ќе се прошират и во останатите делови. Врнежите ќе бидат пообилни во вечерните и ноќните часови, особено во јужните подрачја. Ќе дува умeрен, наместа повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 18 степени.

Exit mobile version