Забрана за камиони на патиштата Маврово- Дебар и Кичево-Охрид

14032013183251_sneg

Поради интензивни врнежи од снег, на патните правци крак Маврово – Дебар и Кичево – Охрид преку планинскиот премин Пресека има забрани за движење на тешки товарни возила, соопшти изутринава Автомотосојузот на Македонија.

Врнежи од снег има во Охрид, Струга, Кичево и Буково, но без забрани за движење.