Загина кичевчанец на мотор

Во тешка сообраќајка која се случи вчера на магистралниот пат Прилеп – Македонски Брод животот го загуби кичевчанецот Бајрам Етемоски (54).

Етемоски управувајќи мотоцикл излетал од патот и починал на самото место. Првичните информации говорат дека станува збор за невнимание.