Зајажанец заработи кривична пријава за тепачка

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против Б.З. (26) од село Зајас – кичевско за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 3 мај во Кичево, во ходникот од кафе барот „Лити“, пријавениот заедно со уште едно непознато лице физички го нападнале Н.М. од село Дебреште, прилепско и со метален бокс му нанеле тешки телесни повреди по телото.

Exit mobile version