Протечен документ го открива пропаднатиот план на ОН за да ја окупираат Македонија во 2015 година!

Пишува: Крис Делисо за Balkanalysis ООН најмногу сакаат добра окупација, а тоа за малку ќе и се случеше на Македонија

Read more

Русите ќе го покажат најновото вооружување на парадата на 9-мај (ФОТО + ВИДЕО)

Тенкови, авиони, ракети, оклопни возила, дронови… и сето тоа од последната генерација ќе бидат дел од големата воена парада која

Read more

Студио и опрема на Ал-Џезира откриени во терористичките упоришта во Сирија

ИСТОЧНА ГУТА, Сирија – Додека војниците вклучени во операциите за расчистување на областа Источна Гута ги расчистувале остатоците и урнатините

Read more

Неизвесност во Ерменија: Блокиран главниот град Ереван

Демонстрантите ги блокираа повеќето главни патишта во Ереван, патиштата на влезот во градот, како и главниот пат кој води кон

Read more

Путин: Македонија може да биде на главната траса на „новиот Јужен поток”

Рускиот претседател Владимир Путин, во својата неколкучасовна прес-конференција во четвртокот, ги посочи Македонија и Грција како можни алтернативи на Бугарија,

Read more

Заврши антитерористичката акција во Грозни, загинаа 10 полицајци (фото, видео)

Заврши активната фаза од антитерористичката операција во чеченската престолнина Грозни против групата екстремисти, кои го нападнаа Домот на печатот, во центарот

Read more

Проектот Јужен поток нема да се реализира

Проектот за гасоводот Јужен поток нема да биде реализиран, изјави вчера директорот на руската државна компанија „Газпром“, Алексеј Милер. Милер,

Read more