ВИДЕО + ФОТО: Навивачите на Шалке се степаа за Македонското знаме на мечот со Паок

Навивачите на Шалке04, популарните „УГЕ“, се степаа со германската полиција бранејќи го македонското знаме од полицијата на мечот од ЛШ против Паок – пренесува Екипа.Мк.

До инцидентот дошло откако полицијата интервенирала да се отстрани македонското знаме и транспарентот кој го означува братството помеѓу навивачите на Вардар „Комити“ кои се збратимени со германските ултраси, а по жалбата на грчките навивачи.