Времето денес, понеделник, 24 ноември

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од шест до 13 степени Целзиусови.