Добивај вести на email

* обавезно пополни

Курсна листа на НБРМ

ДржаваКуповенПродажен
EUR61.3461.95
USD48.6949.18
GBP77.9278.70
CHF50.8651.38
SEK6.626.68
NOK7.257.32
JPY0.450.45
DKK8.248.32
CAD43.5844.02
AUD42.8643.29

Во понеделник протест пред општина Кичево

Во понеделник протест пред општина Кичево Советот на родители чии деца учат во основните училишта „Кузман Јосифоски – Питу“ и „Владимир Полежиноски“ донесе одлука заедно во понеделник да излезат на протест пред општина Кичево. Протестот ќе се одржи во 10 часот. Бараат општината да…

Кичево викенд шема (31 октомври – 2 ноември 2014)

Кичево викенд шема (31 октомври – 2 ноември 2014) Н.У. Центар за култура „Кочо Рацин” – Кичево Петок/Сабота/Недела: Филм: „До Балчак“, почеток: 20.00 влез: 100 денари Клуб Имиџ Петок: Ring Road, почеток: 22.15 влез: Сабота: Hip Hop со DJ Nasty De Luxe, почеток: 22.25 влез:…

Филмот „До Балчак“ од вечерва пред кичевската публика

Филмот „До Балчак“ од вечерва пред кичевската публика Кичевчани ќе имаат убава прилика наредните денови да го посетат киното бидејќи ќе се прикажува најновиот македонски филм „До Балчак“ од Столе Попов. Филмот ќе се прикажува во Н.У. Центар за култура „Кочо Рацин” – Кичево…

Културно, историско и природно наследство

Културно, историско и природно наследство Коментирај: (Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)…

Корисни информации за Кичево

Корисни информации за Кичево   Коментирај: (Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)…

Милошоски: Зошто парите за греење на кичевските училишта Општина Кичево ги троши за други намени?

Милошоски: Зошто парите за греење на кичевските училишта Општина Кичево ги троши за други намени?

Пратеникот од Кичево, Антонио Милошоски во врска со прекинот на наставата во две кичевски училишта по повод немањето…

До февруари повик за концесионер за автопатската делница Кичево-Гостивар

До февруари повик за концесионер за автопатската делница Кичево-Гостивар

Најдоцна до февруари следната година ќе биде објавен повик за концесионер за изградба на автопатската делница Гостивар –…

Мултимедија
 • Ретка снимка: Песна за кичевскиот војвода Лазор Груески

  Ретка снимка: Песна за кичевскиот војвода Лазор Груески

  View All

 • Кичевскиот филм “Баба” достапен и на интернет

  Кичевскиот филм “Баба” достапен и на интернет

  View All

 • ФОТО: Како се прославија Водици низ Кичево и Кичевско! [2014]

  ФОТО: Како се прославија Водици низ Кичево и Кичевско! [2014]

  View All

 • ВИДЕО: Бруно Марс по кичевски

  ВИДЕО: Бруно Марс по кичевски

  View All

 • ВИДЕО: Каролина Гочева – За година, две [Аватар верзија]

  ВИДЕО: Каролина Гочева – За година, две [Аватар верзија]

  View All

 • Боите на есента го освојуваат Крушино

  Боите на есента го освојуваат Крушино

  View All