Странец фатен со марихуана во Кичево

Marihuana

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Д.Б.(22) од Елбасан-Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги, психотропни сустанци и прекурсори“.

На 19 ноември годинава полициски службеници извршиле претрес во куќа во Кичево каде пријавениот привремено престојувал при што биле пронајдени 40,7 грама наркотична дрога марихуана.