ВИДЕО: Бурата во Њујорк во една и пол минута

Категории: Магазин, Слајдер

Интересно видео направено од над 2500 фотографии снимени во текот на бурата Сенди која го погоди и Њујорк. Направени се од 29 октомври, во 20 часот кога започна бурата, се до утрово, 31 октомври. Фотографиите се преземени од веб камерата на The New York Times, на 51 кад на Times Building.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,